مقاله

واکس و پولیش خودرو

واکس خودرو و پولیش خودرو دو محصول متفاوت و در عین حال ضروری برای حفظ ظاهر خودروی شما هستند. زیبایی، کاربرد و تطبیق پذیری واکس ماشین و پولیش ماشین در توانایی آنها برای کار با هم یا جداگانه، بسته به نیاز ماشین شما نهفته است. به عنوان مثال، می توانید قبل از استفاده از واکس خودرو برای محافظت از رنگ، از پولیش خودرو برای رفع هرگونه نقص استفاده کنید. به عبارت دیگر، هر دو محصول مکمل یکدیگر هستند و برای نگهداری خودرو بسیار مهم هستند.

در حالی که ممکن است به نظر شبیه باشند، تفاوت های قابل توجهی بین این دو وجود دارد. در اینجا شش تفاوت اصلی بین واکس و پولیش خودرو را ذکر می کنیم : 

۱- واکس خودرو از رنگ ماشین شما محافظت می کند و به عنوان مانعی بین رنگ و دنیای بیرون عمل می کند. از سوی دیگر، پولیش خودرو با از بین بردن عیوب کوچکتر ظاهر رنگ خودروی شما را بهبود می بخشد.

۲- واکس خودرو حاوی مواد طبیعی یا مصنوعی است که اثر آبگریز ایجاد می کند و آب، کثیفی و سایر آلاینده ها را دفع می کند. پولیش خودرو حاوی ذرات میکرو ساینده یا اکسید آلومینیوم است که رنگ را جلا می دهد و سطح صافی ایجاد می کند.

۳- استفاده از واکس خودرو یک روکش براق ایجاد می کند که ظاهر خودرو شما را بهبود می بخشد. پولیش خودرو رنگ و درخشش اصلی رنگ خودروی شما را بازیابی می‌کند و آن را درخشان‌تر، جدیدتر و براق‌تر می‌کند.

۴- واکس خودرو لایه ای از محافظت از رنگ ماشین شما را فراهم می کند که می تواند چندین ماه دوام بیاورد. از سوی دیگر، بهتر است از پولیش خودرو کم استفاده کنید زیرا استفاده بیش از حد می تواند به رنگ خودرو شما آسیب برساند.

۵- در مقایسه با پولیش خودرو ، استفاده از واکس خودرو آسان‌تر است، و می‌توانید خودتان آن را انجام دهید، و این امر باعث می‌شود که برای حفظ ظاهر خودرویتان، مقرون به صرفه‌تر از پولیش خودرو باشد.

۶- واکس خودرو در انواع مختلفی از جمله واکس طبیعی کارنوبا، واکس مصنوعی و واکس پوشش سرامیکی در بازار موجود است. پولیش خودرو معمولاً به انواع دستگاه، مواد پولیش و نوع پرداخت طبقه بندی می شود.

 

پولیش ماده ای ساینده است و مانند سنباده لایه برداری انجام می دهد. درون پولیش خودرو دانه های ریزی وجود دارد که با ساییدن در سطح بدنه لایه نازکی از رنگ را بر می دارند. زمانی که بر روی بدنه خودرو خط و خش ایجاد شود با استفاده از پولیش آنها را از بین برده و بدنه را براق می کند. پولیش خودرو فقط لایه نازکی از رنگ بدنه ی خودرو را بر می دارد و به هیچ عنوان به رنگ بدنه آسیب وارد نمی کند.
پولیش ها در رنگ های مختلفی وجود دارند. رنگ بدنه ی خودروها کد مخصوص به خود را دارد و انتخاب رنگ پولیش باید متناسب با کد رنگ خودروی شما باشد.
همچنین پولیش ها بر اساس میزان سایندگی و قدرت لایه برداری دسته بندی می شوند و دارای شماره هستند. هرچه شماره ی آن کوچک تر باشد، پولیش زبرتر و هر چه شمارهن بزرگ تر باشد پولیش نرم تر است.انواع پولیش خودرو بر اساس قدرت لایه برداری عبارتند از نرم، زبر، تک مرحله ای.
اگر خودروی شما دچار خراش شده و قصد پولیش کاری بدنه را دارید، پولیشی را انتخاب بکنید که کمترین مواد چرب مانند پارافین یا سیلیکون را داشته باشد. چونکه چربی روی خراش ها را می پوشاند و آسیب های ایجاد شده در زیر چربی ها پنهان باقی می مانند و با گذشت زمان و شستشوی خودرو چربی ها پاک می شود و خراش ها مجددا نمایان می شوند. اگر پولیش خودرویی که انتخاب می کنید دارای مواد چرب نباشد، خراش ها و آسیب ها را به طور کامل از بین می برد.
در پولیش خودرو دو فاکتور به نام های کات و گلاس وجود دارند. اگر پولیش فاکتور کات بیشتری داشته باشد خاصیت لایه برداری آن بیشتر است. اما اگر فاکتور گلاس در پولیش خودرو بیشتر باشد، پولیش خاصیت براق کنندگی بیشتری دارد.
در پولیش های زبر،خاصیت لایه برداری بسیار بالاست و خطوط عمیق را به راحتی از بین می برند. بعد از استفاده از پولیش زبر، سطح پولیش خورده مقداری کدر می شود که برای رفع این مشکل باید از پولیش نرم استفاده کرد، پس بر اساس این مطلب میتوان پولیش نرم را مکمل پولیش زبر دانست. در ضمن در استفاده از پولیش زبر زیاده روی نکنید چونکه باعث از بین رفتن رنگ بدنه ی خودرو می شود.
پولیش های نرم لایه برداری ملایم و ظریفی روی سطح انجام می دهند و آن را براق و درخشنده می کنند. این نوع پولیش علاوه بر خط و خش لکه های محیطی مانند قیر و… را نیز پاک می کند.
پولیش های تک مرحله ای یا متوسط، لایه برداری کم تا متوسطی دارند و براق کنندگی متوسط تا زیادی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *